Projekts “Kadrs pēc kadra – KOPĀ”
Projekta “Kadrs pēc kadra – Kopā” mērķis ir ieviest video kā inovatīvu sociālā darba instrumentu darbā ar personām ar garīga rakstura traucējumiem.
Projekta idejas autore – Nodibinājuma "Fonds KOPĀ" valdes locekle, sociālā rehabilitētāja Iveta Liberte-Pavloviča ir pārliecināta, ka video var kļūt par efektīvu rīku, kas palīdz ikvienam paust savas domas, tikt sadzirdētiem un veidot dialogu ar sabiedrību, vienlaikus mazinot sociālās barjeras.
Projekta ietvaros plānotas dažādas aktivitātes – tostarp 27. Martā Tukumā, Specializētajās darbnīcās “Melnezers”, notikusī video filmēšanas meistarklase, kurā 28 cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem kļuva par video stāsta veidotājiem.
Mentoru lomās šajā pasākumā iejutās Aļona Rižikova un Kristīna Gendele, savukārt viņām abām asistēja Artis Piksis, Irīna Borzina un Rihards Salgrāvis.
Dalībniekus motivēja un atbalstīja Iveta un "Fonds KOPĀ" sociālā darbiniece Sandra Kamergrauze.
Šis sadraudzības un mācību pasākums radīja iespēju ne vien apgūt video veidošanas pamatus, bet arī darboties radošā, iekļaujošā vidē, kur dalībnieki dalījās pieredzē un iedvesmoja cits citu. Ar telefonu palīdzību tika dokumentētas Specializēto darbnīcu dažādās aktivitātes – šūšana, keramika, ēst gatavošana, kokapstrāde un darbs lauksaimniecības stūrītī.
Pasākuma noslēgumā tapa neliels video ieskats paveiktajā, sniedzot iespēju katram dalībniekam atskatīties uz savu ieguldījumu un kopīgi piedzīvoto.
Katram meistarklases dalībniekam tika pasniegts apliecinājums par piedalīšanos un maza dāvaniņa (satīna matu gumijas un matu lentas meitenēm, un šūšanas darbnīcu klientes Irīnas Borzinas tamborētus kaķīšus puišiem), ko bija sarūpējuši Nodibinājums "Fonds KOPĀ" specializēto darbnīcu klienti kopā ar sociālo rehabilitētāju Vinetu Kārkliņu-Grobiņu.
Meistarklases laikā dalībnieki un viesi uzkoda "Fonds KOPĀ" grupu dzīvokļu klientu gatavotatos cepumus, kas tapa ar sociālās darbinieces Sintijas Gerikas-Gēgermanes atbalstu.
Projekta mērķs: Palīdzēt personām ar garīga rakstura traucējumiem izteikt savas domas un veidot dialogu ar sabiedrību, tādējādi mazinot sociālās barjeras. Projekts veicina sociālo iekļaušanu, izmantojot radošas metodes, kas stiprina pašapziņu un sociālās prasmes.
Sirsnīgs paldies Specializēto darbnīcu “Melnezers” vadītājai Ingunai Naumovai par draudzīgo uzņemšanu, "Fonds KOPĀ" vadītājai Tamārai Vahļinai un visai organizācijas komandai par atbalstu projekta īstenošanā.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.